Зали

Наче казковий палац, ресторан східної кухні Shah-Plov зачаровує своїм фасадом з першого погляду, спонукаючи зазирнути всередину та розкрити таємницю, яку приховують у собі неймовірної краси вітражі – тонка ручна робота українських майстрів, що відображає весь колорит та глибину таємничого Сходу.

Творцем та ідейним натхненником ресторану східної кухні – Shah-Plov – є ресторатор Надир Ахундов, який є також і власником відомого заміського ресторанного комплексу «Бакинський Бульвар». Надир Алескерович займався створенням Shah-Plov з першої хвилини і до самого відкриття ресторану, підбираючи малюнки для вітражів, мармурового килима, розписних колон і стелі, меблі, картини, посуд і всі інші деталі інтер’єру. Він також брав активну участь у опрацюванні меню, поділяючись своїм досвідом та даючи свої рекомендації.

Ресторан розташований на двох поверхах, перший з яких розподіляється на два крила. Праворуч від входу стоїть скляна шафа-холодильник, довжиною 6 метрів. У ньому зберігається колекція варення та солінь — це не просто декор, а невід’ємна складова страв. Весь асортимент гості можуть придбати для себе, а також як подарунок друзям, рідним і близьким.

Біля шафи розташовані зручні диванчики та крісла (така ж зона відпочинку знаходиться навпроти, у другій частині першого поверху). У цьому крилі за матовим склом знаходиться серце ресторану – кухня. При натисканні на пульт скло стає прозорим, дозволяючи гостям поспостерігати за таїнством процесу приготування страв. Зона бару знаходиться у протилежному крилі першого поверху із зручними диванами навпроти.

Підлоги в Шах-Плов вистелені килимами, які були спеціально привезені для ресторану з Індії та Ірану. Переступаючи поріг закладу, під ногами гостей виявляється величезний палас, виготовлений з мармуру, плитки якого викладені особливим способом, утворюючи неймовірно гарний орнамент, візерунок килима. Зазначимо, що килими в ресторані це не просто елемент декору, що створює комфортну та затишну атмосферу, а данину традиціям Сходу. Важливим є те, що все в ресторані, починаючи посудом і закінчуючи меблями, було зроблено на замовлення, спеціально для нашого ресторану.

Біля сходів на першому поверсі розташовується білий рояль, який у дуеті зі скрипкою або саксофоном радує гостей живою інструментальною музикою. Неможливо зайти в Shah-Plov і не звернути увагу на головну прикрасу закладу — розкішну люстру, що символізує яскраве сонце на блакитному небі. Люстра складається з величезної кількості кришталевих намистин і крапель, щоразу приковує погляди своєю розкішшю і приголомшливим мерехтінням.

На другий поверх ведуть білі мармурові сходи, створюючи відчуття, що ви знаходитесь у палаці однієї з казок “1001 ночі”. Піднявшись, гості можуть розташуватися за традиційними столиками, а також на комфортних затишних диванах-топчанах, максимально перейнявшись атмосферою та гостинністю Сходу. Крім основного залу, в дальній частині другого поверху знаходиться віп-кімната, яка розрахована на 24 особи. За бажанням гостей вона відокремлюється спеціальною ширмою, що дозволяє провести час у вузькому колі. Загалом у ресторані 250 посадочних місць. Загальна площа закладу складає 808,8 кв.

Важливо відзначити, що в Shah-Plov вшановують національні традиції та обряди, тому в нашому ресторані є спеціальна кімната для здійснення намазу, в якій віруючий гість може здійснити таїнство молитви за всіма правилами та канонами.

На особливу увагу заслуговують картини. Їх у закладі налічується понад двадцять, 18 з яких були написані відомим азербайджанським художником Байраном Саламовим. Кожне полотно – ціла історія, що відображає всю глибину та національний колорит Сходу. Серед зали, на другому поверсі, знаходиться твір мистецького мистецтва, робота українського художника-монументаліста Олександра Кудрявченка – «Застілля». Полотно, завширшки вісім метрів, можна розглядати годинами. Полотно описує історичний факт- Олександр Дюма, перебуваючи на Кавказі, потрапив на запрошення місцевого князя на головний обід до азербайджанської аристократії. Дія відбувається на тлі гірського краєвиду. Захоплений східною гостинністю та традиціями, розкішними оздобленнями та смачною кухнею, танцями та красою азербайджанських жінок, Дюма описував у листах на батьківщину свої враження від перебування в тих краях. На картині можна простежити історію азербайджанської культури, автентичність кухні та данину національним традиціям.

Особлива частина декору в Shah-Plov — це живі лимонні і мандаринові дерева, привезені в ресторан з Голландії. Важливим також є те, що всі стіни та стеля у закладі були розписані вручну. Кожен мазок наповнений душевним теплом майстра, що відбилося на атмосфері ресторану. занурюючи нас у казку, відволікаючи від сучасних проблем та повсякденності. Всі ці деталі, ніби тонкі нитки сплітаються в яскравий, нескінченно гарний орнамент, у якому відбито любов до наших дорогих гостей.

© COPYRIGHT 2022 “RESTAURANT SHAH-PLOV”